Jak sprawdzić, czy moje urządzenie z systemem Android obsługuje karty eSIM?

Kompatybilność danego urządzania z kartami eSIM zależy od tego, czy producent uwzględnił moduł eSIM w swoich urządzeniach. Dlatego właśnie dla ułatwienia przygotowaliśmy listę urządzeń obsługujących karty eSIM.

Niemniej w niektórych przypadkach urządzenie może nie obsługiwać technologii eSIM, mimo że jest wymienione na liście. 

Android to system operacyjny typu open-source, co oznacza, że każdy producent urządzeń mobilnych lub operator może wprowadzać w nim zmiany. W niektórych krajach i regionach mogą być sprzedawane modele bez funkcji eSIM. Może być też tak, że operator, od którego kupiono urządzenie, może nie mieć włączonej funkcji eSIM.

Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby sprawdzić, czy Twoje urządzenie z systemem Android obsługuje technologię eSIM. Pamiętaj, że te sposoby mogą, ale nie muszą mieć zastosowania w przypadku Twojego urządzenia. Najlepszym sposobem potwierdzenia kompatybilności z kartami eSIM jest kontakt z producentem urządzenia, dystrybutorem lub głównym operatorem.

Na urządzeniach Samsung Galaxy:

 1. OTWÓRZ aplikację Ustawienia, a następnie NACIŚNIJ opcję Połączenia.
 2. NACIŚNIJ opcję Menedżer kart SIM.
 3. Jeśli opcja Dodaj eSIM jest dostępna, Twoje urządzenie prawdopodobnie obsługuje karty eSIM.

Pamiętaj, aby skontaktować się z dostawcą lub producentem urządzenia w celu potwierdzenia, czy powyższe kroki są możliwe na Twoim urządzeniu.

 

Na urządzeniach Google Pixel:

 1. OTWÓRZ aplikację Ustawienia, a następnie NACIŚNIJ opcję Sieć i internet.
 2. NACIŚNIJ symbol + obok karty SIM.
 • Jeżeli na stronie Połącz z siecią mobilną jest opcja „Pobrać zamiast tego dane SIM?”, oznacza to, że Twoje urządzenie obsługuje karty eSIM.

Pamiętaj, aby skontaktować się z dostawcą lub producentem urządzenia w celu potwierdzenia, czy powyższe kroki są możliwe na Twoim urządzeniu.

 

Na innych urządzeniach z systemem Android:

 1. WYBIERZ *#06# i naciśnij przycisk nawiązywania połączenia.
 2. Jeżeli Twoje urządzenie jest kompatybilne z kartami eSIM, powinien wyświetlić się niepowtarzalny numer identyfikacyjny (EID) karty eSIM Twojego urządzenia. 

 

Aby korzystać z karty eSIM, Twoje urządzenie musi być również odblokowane przez operatora. Dzięki temu możesz korzystać z wielu kart SIM i/lub eSIM od różnych operatorów. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby sprawdzić, czy Twoje urządzenie z systemem Android jest odblokowane. 

 1. Wyjmij kartę SIM z telefonu.
 2. Zastąp kartę SIM kartą SIM innego operatora. 
 3. Sprawdź, czy nazwa operatora u góry ekranu głównego się zmieniła.
 4. Teraz wykonaj połączenie.

Jeżeli uda się nawiązać połączenie, Twój telefon jest odblokowany. Jeśli nie możesz teraz nawiązać połączenia, telefon jest zablokowany i może korzystać tylko z karty pierwszego operatora. W tym momencie na ekranie może też wyświetlić się powiadomienie z informacją o zablokowaniu telefonu.

Jeżeli nadal nie masz pewności, pamiętaj, aby skontaktować się z producentem urządzenia, dystrybutorem lub głównym operatorem w celu potwierdzenia kompatybilności urządzenia z kartami eSIM. 

W razie pytań skontaktuj się z naszym zespołem pomocy. Z przyjemnością Ci pomożemy!

Powiązane pytania

Inne tematy

Nadal potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami, a nasz zespół obsługi klienta błyskawicznie Ci odpowie.
Wyślij nam wiadomość
Copyright Airalo © 2023