Jak sprawdzić, czy moje urządzenie z systemem Android obsługuje karty eSIM?

Możliwość użytkowania kart eSIM w danym urządzeniu zależy przede wszystkim od tego, czy producent przewidział taką funkcję w swoim urządzeniu. Dlatego przygotowaliśmy listę kompatybilnych urządzeń, aby ułatwić Ci sprawdzanie.

Niemniej jednak w niektórych przypadkach mimo obecności modelu na liście urządzeń kompatybilnych z technologią eSIM dodanie planu eSIM może nie być możliwe.

Android to system operacyjny typu open-source, co oznacza, że każdy producent urządzeń mobilnych lub operator może wprowadzać w nim zmiany. Dlatego w niektórych regionach lub krajach mogą występować modele urządzeń, które nie obsługują funkcji eSIM. Niekiedy to główny operator, od którego kupujesz urządzenie, może wyłączać tę funkcję.

Poniżej opisaliśmy kilka sposobów sprawdzania, czy Twoje urządzenie jest kompatybilne z kartami eSIM. Te sposoby mogą, ale nie muszą mieć zastosowanie w przypadku Twojego urządzenia. Pamiętaj, że najlepszym sposobem potwierdzenia dostępności funkcji eSIM i tak jest kontakt z producentem urządzenia, dystrybutorem lub głównym operatorem.

Urządzenia marki Samsung

  1. Przejdź do sekcji Ustawienia> Połączenia> Menedżer kart SIM> Dodaj plan komórkowy. 
  2. Jeżeli opcja „Dodaj plan komórkowy” jest dostępna, oznacza to, że Twoje urządzenie obsługuje karty eSIM.

Pamiętaj, aby skontaktować się z pomocą techniczną firmy Samsung, jeśli chcesz potwierdzić, czy powyższe kroki są możliwe w przypadku Twojego urządzenia.

Urządzenia Pixel

  1. Przejdź do sekcji Ustawienia >> Sieć i internet.
  2. Naciśnij symbol „+” na kartach SIM.
    • Jeżeli na stronie Połącz z siecią mobilną jest opcja „Pobrać zamiast tego dane SIM?”, oznacza to, że Twoje urządzenie obsługuje karty eSIM.

Pamiętaj, aby skontaktować się z pomocą techniczną Google Pixel, z dystrybutorem lub głównym operatorem, aby potwierdzić, czy powyższe kroki są możliwe w przypadku Twojego urządzenia.

Inne urządzenia z systemem Android

  1. Wybierz *#06# i naciśnij przycisk nawiązywania połączenia.
  2. Jeżeli Twoje urządzenie jest kompatybilne z kartami eSIM, powinien wyświetlić się niepowtarzalny numer identyfikacyjny (EID) karty eSIM Twojego urządzenia. 

Jeżeli powyższe kroki nie sprawdzą się w Twoim przypadku, pamiętaj, aby skontaktować się z producentem urządzenia, dystrybutorem lub głównym operatorem w celu uzyskania informacji o obsłudze kart eSIM.

Jeśeli masz jakieś pytania, skontaktuj się z pomocą.

Powiązane pytania

Inne tematy

Nadal potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami, a nasz zespół obsługi klienta błyskawicznie Ci odpowie.
Wyślij nam wiadomość
Copyright Airalo © 2024