APN ayarlarımı nasıl değiştirebilirim?

APN'niz, cihazınızın "Erişim Noktası Adı"dır ve belirli Airalo eSIM'leriyle veriye erişim sağlamak için cihazınızın APN ayarlarını özelleştirmeniz gerekebilir. 

eSIM’iniz için APN ayarlarının yapılması gerekiyorsa APN ayrıntılarını eSIM kurulum sayfanızda eSIM’lerim> Ayrıntılar> eSIM’i Kur/Veriye Erişim Sağla seçeneğine giderek bulabilirsiniz:

APN’yi ayarlamak için lütfen şu adımları izleyin:

iOS cihazlarda:

2. Cihazınızda Ayarlar‘a gidin

2. Hücresel/Mobil Veri‘ye gidin

3. Hücresel/Mobil Veri Planları altında eSIM’inizi seçin

4. Hücresel/Mobil Veri Ağı‘na gidin

5. Yeni APN ayarlarını eSIM kurulum ayrıntıları bölümünde belirtildiği gibi Hücresel/Mobil Veri APN alanına yazın (tamamı küçük harfle ve tek kelime halinde); örneğin *globaldata şeklinde. Farklı eSIM’lerin farklı APN türleri gerektirebileceğini lütfen unutmayın. Airalo hesabınızdaki Manuel veya QR Kurulum sayfasına giderek eSIM'inizin APN'sini öğrenebilirsiniz. APN'nin mevcut olmaması, eSIM'in APN'sinin otomatik olarak yapılandırıldığı anlamına gelir. 

6. Diğer alanları boş bırakabilirsiniz

Android'de:

2. Cihazınızda Ayarlar‘a gidin

2. Ağ ve İnternet kısmına gidin

3. Mobil Ağlar‘a gidin

4. Erişim Noktası Adlarına gidin 5. Yeni APN ayarlarını eSIM kurulum ayrıntıları bölümünde verildiği gibi yazın (tamamı küçük harfle ve bitişik olarak tek kelime halinde)

*globaldata örnek olarak verilmiştir. Doğru APN ayarları, eSIM/Erişim Verilerini Yükle sayfanızda sizinle paylaşılacaktır. 

6. Diğer alanları boş bırakabilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz olursa destek birimiyle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili sorular

Diğer konular

Hâlâ yardıma ihtiyacınız var mı?

Bize ulaşın, müşteri destek ekibimiz kısa sürede size geri dönecektir.
Bize mesaj gönderin
Telif Hakkı Airalo © 2021
  • x