Bir eSIM’i tekrar kurabilir miyim?

Hayır, eSIM'ler genellikle yeniden kurulamaz. Kullanmaya devam etmeyi planladığınız eSIM'leri kaldırmamanızı önemle tavsiye ediyoruz. 

Bir eSIM'i cihazınızdan kaldırdıktan sonra tekrar indirmeye çalışırken hatayla karşılaşabilirsiniz. Gideceğiniz ülkede mobil ağlara erişmek için yeni bir eSIM satın almanız, kurmanız ve kurduğunuz bu eSIM'i etkinleştirmeniz gerekir.

eSIM'i kullanmadığınız zamanlarda geçici olarak devre dışı bırakmanızı öneririz. Ancak geçerlilik sürenizin, eSIM'inizi geçici olarak devre dışı bıraktığınızda da işlemeye devam edeceğini lütfen unutmayın.

Kullanmaya devam etmek istediğiniz bir eSIM'i neden kaldırmamalısınız?

Cihazlar arasında değiştirilebilen geleneksel fiziksel SIM kartlardan farklı olarak eSIM'ler, cihazın donanımına bağlanır ve kolaylıkla transfer edilemez veya yeniden kurulamaz.

Bir eSIM'in geçerlilik süresi sona erdiğinde veya veri kullanım hakkı bittiğinde eSIM'e yeni bir veri paketi yükleyebilirsiniz. Yeni bir yükleme paketi satın almak için eSIM'lerim > YÜKLEME YAP'a dokunun ve satın almak istediğiniz paketi seçin.

eSIM'inizi neden geçici olarak devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz?

Bir eSIM'i geçici olarak devre dışı bırakmak, ilgili eSIM'i aktif kullanmadığınız zamanlarda veri tasarrufu yapmanıza yardımcı olabilir. Bu aynı zamanda eSIM'in arka planda veri kullanmasını önler. Bu açıdan, özellikle seyahat ederken ya da veri planlarınız sınırlı olduğunda faydalı olabilir.

iOS cihazlarda bir eSIM'i geçici olarak devre dışı bırakmak için:

1. Ayarlar > Hücresel > SIM'ler bölümüne gidin.
2. İlgili eSIM'i bulup seçin.  
3. Bu Hattı Etkinleştir seçeneğini kapatın.

Android cihazlarda bir eSIM'i geçici olarak devre dışı bırakmak için:

1. Ayarlar > SIM kartlar ve mobil ağlar'a gidin.
2. eSIM'i yönet'e gidin ve ilgili eSIM'i seçin.
3. "Mobil planı devre dışı bırak" penceresinde Devre Dışı Bırak'ı seçin.

Unutmayın, eSIM devre dışı bırakıldığında kalıcı olarak kullanımdan kaldırılmaz. eSIM'iniz, siz tekrar etkinleştirene kadar bekleme durumunda kalır. 

eSIM'inizle ilgili bir sorunla karşılaşırsanız veya eSIM'i yönetmekle ilgili sorularınız varsa lütfen destek ekibimize ulaşın. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

İlgili sorular

Diğer konular

Hâlâ yardıma ihtiyacınız var mı?

Bize ulaşın, müşteri destek ekibimiz kısa sürede size geri dönecektir.
Bize mesaj gönderin
Telif Hakkı Airalo © 2021
  • x