Jak sprawdzić, czy moje urządzenie z systemem Android obsługuje karty eSIM?

Kompatybilność danego urządzania z kartami eSIM zależy od tego, czy producent uwzględnił moduł eSIM w swoich urządzeniach. Dlatego właśnie dla ułatwienia przygotowaliśmy listę urządzeń obsługujących karty eSIM.

Niemniej w niektórych przypadkach urządzenie może nie obsługiwać technologii eSIM, mimo że jest wymienione na liście. 

Android to system operacyjny typu open-source, co oznacza, że każdy producent urządzeń mobilnych lub operator może wprowadzać w nim zmiany. W niektórych krajach i regionach mogą być sprzedawane modele bez funkcji eSIM. Może być też tak, że operator, od którego kupiono urządzenie, może nie mieć włączonej funkcji eSIM.

Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby sprawdzić, czy Twoje urządzenie z systemem Android obsługuje technologię eSIM. Pamiętaj, że te sposoby mogą, ale nie muszą mieć zastosowania w przypadku Twojego urządzenia. Najlepszym sposobem potwierdzenia kompatybilności z kartami eSIM jest kontakt z producentem urządzenia, dystrybutorem lub głównym operatorem.

Na urządzeniach Samsung Galaxy:

 1. OTWÓRZ aplikację Ustawienia, a następnie NACIŚNIJ opcję Połączenia.
 2. NACIŚNIJ opcję Menedżer kart SIM.
 3. Jeśli opcja Dodaj eSIM jest dostępna, Twoje urządzenie prawdopodobnie obsługuje karty eSIM.

Pamiętaj, aby skontaktować się ze swoim dostawcą lub producentem urządzenia, aby potwierdzić, czy powyższe kroki są możliwe dla Twojego urządzenia.  

Na urządzeniach Google Pixel:

 1. OTWÓRZ aplikację Ustawienia, a następnie NACIŚNIJ opcję Sieć i internet.
 2. NACIŚNIJ symbol + obok karty SIM.
 • Jeżeli na stronie Połącz z siecią mobilną jest opcja „Pobrać zamiast tego dane SIM?”, oznacza to, że Twoje urządzenie obsługuje karty eSIM.

Pamiętaj, aby skontaktować się ze swoim dostawcą lub producentem urządzenia, aby potwierdzić, czy powyższe kroki są możliwe dla Twojego urządzenia.  

Na innych urządzeniach z systemem Android:

 1. WYBIERZ *#06# i naciśnij przycisk nawiązywania połączenia.
 2. Jeżeli Twoje urządzenie jest kompatybilne z kartami eSIM, powinien wyświetlić się niepowtarzalny numer identyfikacyjny (EID) karty eSIM Twojego urządzenia. 

 

Aby korzystać z karty eSIM, Twoje urządzenie musi być również odblokowane przez operatora. Dzięki temu możesz korzystać z wielu kart SIM i/lub eSIM od różnych operatorów. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby sprawdzić, czy Twoje urządzenie z systemem Android jest odblokowane. 

 1. Wyjmij kartę SIM z telefonu.
 2. Zastąp kartę SIM kartą SIM innego operatora. 
 3. Sprawdź, czy nazwa operatora u góry ekranu głównego się zmieniła.
 4. Teraz wykonaj połączenie.

Jeżeli uda się nawiązać połączenie, Twój telefon jest odblokowany. Jeśli nie możesz teraz nawiązać połączenia, telefon jest zablokowany i może korzystać tylko z karty pierwszego operatora. W tym momencie na ekranie może też wyświetlić się powiadomienie z informacją o zablokowaniu telefonu.

Jeżeli nadal nie masz pewności, pamiętaj, aby skontaktować się z producentem urządzenia, dystrybutorem lub głównym operatorem w celu potwierdzenia kompatybilności urządzenia z kartami eSIM. 

W razie pytań skontaktuj się z naszym zespołem pomocy. Z przyjemnością Ci pomożemy!

Powiązane pytania

Inne tematy

Nadal potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami, a nasz zespół obsługi klienta błyskawicznie Ci odpowie.
Wyślij nam wiadomość
Copyright Airalo © 2021
 • x