Czy mogę ponownie zainstalować kartę eSIM?

Nie, kart eSIM zazwyczaj nie można ponownie zainstalować. Zdecydowanie zalecamy nie usuwać żadnych kart eSIM, których nadal zamierzasz używać. 

W razie usunięcia karty eSIM z urządzenia podczas próby jej ponownego pobrania może wystąpić błąd. Aby uzyskać dostęp do sieci komórkowych w miejscu docelowym, trzeba będzie kupić, zainstalować i aktywować nową kartę eSIM.

Zalecamy tymczasowe wyłączenie karty eSIM, gdy z niej nie korzystasz. Pamiętaj, że okres ważności nie przestaje płynąć, gdy tymczasowo wyłączysz kartę eSIM.

Dlaczego nie należy usuwać karty eSIM, z której nadal chcesz korzystać

W przeciwieństwie do tradycyjnych fizycznych kart SIM, które można wymieniać między urządzeniami, karty eSIM są związane ze sprzętem urządzenia i nie można ich przenieść ani ponownie zainstalować.

Gdy okres ważności karty eSIM dobiegnie końca lub wyczerpie się limit danych, nadal można doładować kartę eSIM nowym pakietem danych. Aby kupić doładowanie, dotknij opcji Moje karty eSIM > DOŁADUJ i wybierz pakiet, który chcesz kupić.

Dlaczego czasem warto tymczasowo wyłączyć kartę eSIM

Tymczasowe wyłączenie karty eSIM może pomóc w oszczędzaniu danych, gdy karta eSIM nie jest aktywnie używana. Zapobiega to również zużywaniu danych przez kartę eSIM w tle, co może być szczególnie przydatne podczas podróży lub w przypadku ograniczonych planów transmisji danych.

Aby tymczasowo wyłączyć kartę eSIM na urządzeniach z systemem iOS:

1. Przejdź do obszaru Ustawienia > Sieć komórkowa > Karty SIM.
2. Przejdź do odpowiedniej karty eSIM i zaznacz ją.  
3. Wyłącz opcję Włącz tę linię.

Aby tymczasowo wyłączyć kartę eSIM na urządzeniach z systemem Android:

1. Przejdź do obszaru Ustawienia> Karty SIM i sieci komórkowe.
2. Przejdź do obszaru Zarządzaj kartami eSIM i zaznacz odpowiednią kartę eSIM.
3. W wyświetlonym monicie „Wyłącz plan mobilny” wybierz opcję Wyłącz.

Pamiętaj, że wyłączenie karty eSIM nie powoduje jej trwałej dezaktywacji. Karta eSIM przechodzi w stan uśpienia do chwili jej ponownej aktywacji. 

Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności z kartą eSIM lub masz pytania dotyczące zarządzania nią, skontaktuj się z naszym zespołem pomocy. Chętnie Ci pomożemy.

Powiązane pytania

Inne tematy

Nadal potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami, a nasz zespół obsługi klienta błyskawicznie Ci odpowie.
Wyślij nam wiadomość
Copyright Airalo © 2021
  • x