iOS cihazımdan bir eSIM’i nasıl kaldırabilirim?

Aşağıdaki durumlarda eSIM’leri cihazınızdan güvenle kaldırabilirsiniz:

eSIM için artık aktif bir veri paketi bulunmadığında

  • Airalo’dan satın aldığınız eSIM’ler, her zaman etkinleştirilmeye hazır bir veri paketi ile birlikte gelir. eSIM’iniz için hala aktif bir veri paketi varsa (henüz süresi dolmamışsa) bunu hesabınızdan (Airalo Uygulamasında veya web sitesinde) görebilirsiniz. Bu durumda lütfen eSIM’i cihazdan silmeyin.

Artık eSIM'i kullanmaya ihtiyacınız olmadığında

  • Airalo'nun bazı eSIM'leri yalnızca bir kez kullanılabilir ve bunlara yükleme yapılamaz. Bu eSIM’leri kullandıktan sonra kaldırabilirsiniz. 
  • Artık kullanma planınızın olmadığı eSIM’lerinizi de güvenle kaldırabilirsiniz.  

Yeni eSIM’iniz aynı ülke/bölge için geçerli olduğunda

  • Mağazadan bir eSIM satın aldığınız her seferinde yeni bir eSIM teslim alacaksınız. Yeni eSIM’in her zaman kurulması gerekir. Cihazda hangi eSIM'in olduğu konusunda kafa karışıklığını önlemek için kuruluma en baştan başlamak her zaman en iyisidir. 

eSIM’lerinizi cihazdan kaldırmak için cihazınızın Mobil/Hücresel Ayarları’na gidin, silmek istediğiniz eSIM’e dokunun ve “Mobil Veri Planını Kaldır”ı seçin. Cihaza bağlı olarak, “eSIM’i Kaldır”, “Mobil Planı Sil” veya benzer bir seçenek de gösterilebilir.

eSIM'lerin iOS cihazlarından nasıl kaldırılacağına ilişkin adım adım talimatlar için lütfen ''e bakın. iOS cihazımdan eSIM'i nasıl kaldırabilirim cihaz?'.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen destek ekibiyle iletişime geçmekten çekinmeyin.  

İlgili sorular

Diğer konular

Hâlâ yardıma ihtiyacınız var mı?

Bize ulaşın, müşteri destek ekibimiz kısa sürede size geri dönecektir.
Bize mesaj gönderin
Telif Hakkı Airalo © 2021
  • x