Kedy je bezpečné odstránenie kariet eSIM z môjho zariadenia?

Kartu eSIM môžete bezpečne odstrániť zo zariadenia, keď:

Pre kartu eSIM už nie je žiadny aktívny dátový balík

  • Keď si kúpite kartu eSIM od Airalo, vždy sa dodáva s dátovým balíkom, ktorý je pripravený na aktiváciu. Môžete to vidieť vo svojom účte (v aplikácii Airalo alebo na webovej stránke), ak je pre vašu kartu eSIM stále aktívny dátový balíček (ešte nevypršala platnosť). V takom prípade neodstraňujte kartu eSIM zo zariadenia.

Už pre ňu nemáte využitie

  • Niektoré karty eSIM od Airalo sa dajú použiť len raz a nie je možné ich dobíjať. Takéto karty eSIM môžete po ich použití odstrániť. 
  • Ak máte kartu eSIM, ktorú už neplánujete používať, môžete ju tiež bezpečne odstrániť.  

Vaša nová karta eSIM je pre rovnakú krajinu/región

  • Pri zakúpení karty eSIM z obchodu dostanete vždy novú kartu eSIM. Novú kartu eSIM bude vždy potrebné nainštalovať. Vždy je najlepšie začať inštalovať s čistým štítom, aby ste sa vyhli nejasnostiam, ktorá karta eSIM je v zariadení. 

Ak chcete odstrániť svoje karty eSIM zo zariadenia, prejdite do nastavení mobilnej siete, ťuknite na kartu eSIM, ktorú chcete odstrániť, a vyberte možnosť „Odstrániť mobilnú dátovú tarifu“. V závislosti od zariadenia to môže byť aj „Odstrániť eSIM“, „Odstrániť mobilnú tarifu“ alebo niečo podobné.

Podrobné pokyny na odobratie kariet eSIM zo zariadení so systémom iOS nájdete v časti „Ako odstránim kartu eSIM z môjho zariadenia so systémom iOS?“.

Ak máte nejaké otázky, neváhajte kontaktovať náš tím podpory.

 

 

 

 

Súvisiace otázky

Ďalšie témy

Naďalej potrebujete pomoc?

Obráťte sa na nás a náš tím zákazníckej podpory sa vám obratom ozve.
Pošlite nám správu
Copyright Airalo © 2021
  • x