Jak poznám, zda moje zařízení se systémem Android podporuje eSIM?

Možnost používat v zařízení eSIM závisí především na tom, zda ji výrobce do zařízení výrobce integruje. Proto jsme v zájmu jednoduchosti připravili seznam kompatibilních zařízení.

V některých případech se ale může stát, že i když je u modelu uvedeno, že podporuje eSIM, není možné přidat terif eSIM.

Android je operační systém s otevřeným zdrojovým kódem, což znamená, že si ho může každý výrobce mobilních zařízení nebo operátor přizpůsobit. Může tedy nastat situace, že v některých regionech nebo zemích půjdou na trh modely, které funkci eSIM nemají, nebo že primární operátor, u kterého jste zařízení zakoupili, tuto funkci nemá povolenou.

Níže uvádíme několik kroků, které se nám podařilo dát dohromady v zájmu kontroly, abyste mohli zjistit, jestli vaše zařízení disponuje funkcí eSIM. Mohou se na vaše zařízení vztahovat, ale nemusí. Upozorňujeme, že nejlepší způsob, jak si funkci eSIM ověřit, vede prostřednictvím výrobce zařízení, prodejce nebo primárního operátora.

Zařízení Samsung

  1. Přejděte do Nastavení > Připojení > Správce SIM karet > Přidat mobilní tarif 
  2. Pokud je k dispozici možnost „Přidat mobilní tarif“, mělo by to znamenat, že zařízení eSIM podporuje.

Nezapomeňte požádat o pomoc společnost Samsung, pokud potřebujete ověřit, zda jsou výše uvedené kroky pro vaše zařízení dostupné.

Zařízení Pixel

  1. Přejděte do Nastavení >> Síť a internet.
  2. Klepněte u SIM karet na znaménko „+“.
    • Pokud je na stránce Připojit k mobilní síti možnost „Stáhnout místo toho SIM kartu?“, znamená to, že vaše zařízení podporuje eSIM.

Nezapomeňte požádat o pomoc společnost Google Pixel, svého dodavatele či primárního operátora, pokud potřebujete ověřit, zda jsou výše uvedené kroky pro vaše zařízení dostupné.

Ostatní zařízení se systémem Android

  1. Zadejte číslo *#06# a stiskněte tlačítko volání.
  2. Pokud vaše zařízení podporuje eSIM, měli byste být schopni zobrazit jedinečné identifikační číslo eSIM (EID) vašeho zařízení. 

Pokud vám výše uvedené kroky nepomohou, nezapomeňte se informovat u výrobce zařízení, prodejce nebo primárního operátora, pokud si chcete ověřit, zda je funkce eSIM k dispozici.

V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte obrátit na podporu.

Související otázky

Další témata

Potřebujete pomoci ještě s něčím?

Obraťte se na nás a náš tým zákaznické podpory se vám obratem ozve.
Pošlete nám zprávu
Copyright Airalo © 2024