Jak poznám, zda moje zařízení se systémem Android podporuje eSIM?

To, zda je zařízení kompatibilní s eSIM, závisí na tom, zda výrobce do svých zařízení eSIM dodává. Proto jsme pro vás připravili seznam zařízení kompatibilních s eSIM, který vám usnadní kontrolu.

Existují však případy, kdy zařízení technologii eSIM nepodporuje, i když je v seznamu uvedeno jako zařízení podporující eSIM. 

Android je operační systém s otevřeným zdrojovým kódem, což znamená, že si ho může každý výrobce mobilních zařízení nebo operátor přizpůsobit. V některých zemích a oblastech mohou být vydány modely bez možnosti použití eSIM. Další možností je, že operátor, u kterého jste zařízení zakoupili, nemusí mít funkci eSIM povolenou.

Podle níže uvedených kroků zkontrolujte, zda vaše zařízení se systémem Android podporuje technologii eSIM. Mějte na paměti, že tyto kroky mohou, ale nemusí platit pro vaše zařízení. Nejlepším způsobem, jak potvrdit funkci eSIM, je stále kontaktování výrobce, prodejce nebo primárního operátora vašeho zařízení.

Zařízení Samsung Galaxy:

 1. OTEVŘETE si aplikaci Nastavení a KLEPNĚTE na Připojení.
 2. KLEPNĚTE na Správce SIM karet.
 3. pokud je k dispozici možnost Přidat eSIM, pak vaše zařízení pravděpodobně eSIM podporuje.

Nezapomeňte kontaktovat svého poskytovatele nebo výrobce zařízení a ověřit, zda jsou výše uvedené kroky pro vaše zařízení možné.  

Zařízení Google Pixel:

 1. OTEVŘETE si aplikaci Nastavení a pak KLEPNĚTE na Síť a Internet.
 2. KLEPNĚTE vedle SIM karet na znaménko +.
 • Pokud je na stránce Připojit k mobilní síti možnost „Stáhnout místo toho SIM kartu?“, znamená to, že vaše zařízení podporuje eSIM.

Nezapomeňte kontaktovat svého poskytovatele nebo výrobce zařízení a ověřit, zda jsou výše uvedené kroky pro vaše zařízení možné.  

Zařízení Android:

 1. VYTOČTE *#06# a stiskněte tlačítko volání.
 2. Pokud vaše zařízení podporuje eSIM, měli byste být schopni zobrazit jedinečné identifikační číslo eSIM (EID) vašeho zařízení. 

 

Abyste mohli eSIM používat, musí být vaše zařízení odblokováno od operátora. To vám umožní používat více SIM karet anebo eSIM od různých operátorů. Podle následujících kroků zkontrolujte, zda je vaše zařízení se systémem Android odblokováno. 

 1. Vyjměte SIM kartu z telefonu.
 2. Vyměňte SIM kartu za jinou SIM kartu od jiného operátora. 
 3. Nyní můžete vidět, že se název operátora v horní části domovské obrazovky změnil.
 4. Nyní vytočte hovor.

Pokud se hovor spojí, telefon je odemčený. Pokud volání nelze uskutečnit, je telefon pro prvního operátora zablokovaný. V tuto chvíli se také může na obrazovce zobrazit oznámení, že je telefon zablokován.

Pokud si stále nejste jisti, nezapomeňte si u výrobce zařízení, prodejce nebo primárního operátora ověřit možnost použití eSIM. 

S případnými dotazy se neváhejte obrátit na podporu a my vám rádi pomůžeme!

Související otázky

Další témata

Potřebujete pomoci ještě s něčím?

Obraťte se na nás a náš tým zákaznické podpory se vám obratem ozve.
Pošlete nám zprávu
Copyright Airalo © 2021
 • x