چگونه چک کنم که آیا دستگاه اندرویدی من از eSIM پشتیبانی می‌کند؟

سازگاری یک دستگاه با eSIM بستگی به این دارد که سازنده در دستگاه های خود یک eSIM داشته باشد یا خیر. به همین دلیل است که ما یک لیست از دستگاه های سازگار با eSIM برای بررسی آسان داریم.

با این حال، در برخی موارد، یک دستگاه حتی اگر در لیست دستگاه‌های سازگار با eSIM آمده باشد، از فناوری eSIM پشتیبانی نمی‌کند. 

Android یک سیستم عامل متن باز است، به این معنا که هر سازنده دستگاه موبایل یا حامل می‌تواند آن را سفارشی کند. در برخی کشورها و مناطق، ممکن است مدل‌هایی منتشر شود که از قابلیت eSIM برخوردار نیستند. یا حاملی که دستگاه خود را از آن خریداری کرده‌اید، ممکن است قابلیت eSIM را فعال نکرده باشد.

برای بررسی اینکه آیا دستگاه Android شما از فناوری eSIM پشتیبانی می‌کند گام‌های زیر را دنبال کنید. لطفاً به یاد داشته باشید که ممکن است مراحل قابل اجرا یا غیرقابل اجرا روی دستگاه شما باشند. بهترین راه برای تأیید قابلیت eSIM همچنان از طریق تولید کننده دستگاه، فروشنده یا حامل اصلی تلفن همراه شما است.

برای دستگاه‌های Samsung Galaxy:

 1. برنامه Settings را باز کنید، سپس روی Connections ضربه بزنید.
 2. روی SIM Manager ضربه بزنید.
 3. اگر Add eSIM در دسترس باشد، احتمالاً دستگاه شما از eSIM پشتیبانی می‌کند.

به خاطر داشته باشید که با ارائه دهنده یا سازنده دستگاه خود تماس بگیرید تا تأیید کنید که آیا مراحل فوق برای دستگاه شما امکان پذیر است یا خیر.  

برای دستگاه‌های Google Pixel:

 1. اپلیکیشن Settingsرا باز کنید، سپس روی Network & Internet ضربه بزنید.
 2. روی+کنار علامت SIMها ضربه بزنید.
 • اگر صفحه Connect to mobile network دارای گزینه «Download a SIM instead?» باشد، دستگاه شما از قابلیت eSIM پشتیبانی می‌کند.

به خاطر داشته باشید که با ارائه دهنده یا سازنده دستگاه خود تماس بگیرید تا تأیید کنید که آیا مراحل فوق برای دستگاه شما امکان پذیر است یا خیر.  

برای دستگاه‌های Android دیگر:

 1. شماره *#06# را شماره‌گیری کرده و دکمه تماس را فشار دهید.
 2. اگر دستگاه شما سازگار با eSIM باشد، باید قادر به مشاهده شماره شناسایی منحصر به فرد eSIM دستگاه شما (EID) باشید. 

 

برای استفاده از سیم‌کارت الکترونیکی، قفل دستگاه شما نیز باید توسط شرکت مخابراتی باز باشد. این امکان را به شما می‌دهد تا از چندین کارت SIM و/یا eSIM از حاملان مختلف استفاده کنید. برای بررسی اینکه دستگاه Android شما قفل شده است یا خیر، مراحل زیر را دنبال کنید. 

 1. SIM کارت را از دستگاه خود خارج کنید.
 2. SIM کارت دیگری از یک حامل مختلف را جایگزین SIM کارت فعلی کنید. 
 3. اکنون مشاهده می‌کنید که نام حامل در بالای صفحه اصلی تغییر کرده است.
 4. حالا یک تماس را شماره‌گیری کنید.

اگر تماس برقرار شود، دستگاه شما قفل نمی‌باشد. اگر در حال حاضر نمی‌توانید تماس برقرار کنید، دستگاه به حامل اولیه قفل شده است. در این لحظه ممکن است یک اعلامیه روی صفحه دستگاه دیده شود که نشان دهنده قفل بودن دستگاه است.

به یاد داشته باشید که اگر هنوز اطمینان ندارید، با تولید کننده دستگاه، فروشنده یا ارائه‌دهنده اصلی خدمات تلفن همراه خود تماس بگیرید تا قابلیت eSIM را تأیید کنید. 

اگر سوالی دارید، لطفاً < span style=”font-weight: 400;”>با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید، و ما خوشحال می‌شویم که کمک کنیم!

سوالات مرتبط

دیگر موضوعات

هنوز به کمک نیاز داری؟

با ما تماس بگیرید و تیم پشتیبانی مشتری ما در یک لحظه با شما تماس خواهند گرفت.
برای ما پیام ارسال کنید
Copyright Airalo © 2021
 • x