Discover+ Küresel eSIM nedir?

Discover+ Global eSIM, kullanıcıların dünya herhangi bir yerindeki arkadaşları, aileleri ve iş arkadaşlarıyla veri, arama ve mesaj yoluyla bağlantıda kalmalarına olanak tanır. Bu eSIM, seyahat eden kişilerin ihtiyaç duydukları anda ve yerde anında ve uygun maliyetli küresel bağlantı olanağına erişmesini sağlar. Bu makalede, yurt dışındayken bağlantıda kalmanın avantajlarını en üst düzeye çıkarmak için gereken bilgiler anlatılmaktadır. 

  1. Telefon numarasıyla birlikte mi gelir? Evet, bir telefon numarasıyla birlikte gelir. Her Discover+ Global eSIM, Avusturya merkezli uluslararası bir telefon numarası içerir. eSIM telefon numaranızı paylaşırken uygun ülke kodunu eklemeniz kesintisiz iletişim sağlar. Avusturya’nın ülke kodu +43’tür ve yerel veya uluslararası tüm gelen aramalara ve mesajlara bu kodun eklenmesi gerekir.
  2. Telefon görüşmesi yapabilir miyim? Evet, telefon görüşmeleri yapabilir ve arama alabilirsiniz. Discover+ Global eSIM’i kullanarak arama yaparken kullanıcılar aranan numaranın doğru ülke koduyla başladığından emin olmalıdır. Örneğin, bir kullanıcı Japonya'daysa ve Filipinler'deki birini aramak istiyorsa aramadan önce alıcının numarasının önüne Filipinler'in ülke kodunu (+63) eklemelidir. Bunun yapılmaması arama girişimlerinin başarısız olmasına olabilir.
  3. Kısa mesaj gönderebilir miyim? Evet, kısa mesaj (SMS) gönderip alabilirsiniz. Discover+ Global eSIM ile SMS gönderirken alıcının telefon numarasının ilgili ülke koduyla başlaması önemlidir. Bu adım, SMS mesajlarının başarılı bir şekilde teslim edilmesini garanti eder. Bunun yapılmaması mesajların teslim edilmemesine neden olabilir.
  4. Yükleme paketi satın alabilir miyim? Evet, eSIM için yükleme paketi satın alabilirsiniz. Veri, arama ve mesaj yükleme paketleri mevcuttur ancak veri, ses veya SMS için ayrı ayrı yükleme yapılamaz. Dışarıdan alınan kısa mesajlar (SMS) mevcut SMS bakiyesinden düşülmeyecektir. Kullanıcının kalan arama dakikası sıfıra ulaşırsa gelen aramalar alınamaz. Ayrıca aramaların saniye değeri tam dakikaya yuvarlanacaktır.
  5. Kullanımımı takip edebilir miyim? Verilerinizi, aramalarınızı ve mesaj kullanımınızı Airalo Uygulamasından veya web sitesinden takip edebilirsiniz.
  6. Herhangi bir ülke kısıtlaması var mı? Desteklenen ülkelerin listesini Discover+ Global eSIM'in ürün bilgileri sayfasından kontrol edebilirsiniz.
  7. Bu, tüm eSIM uyumlu cihazlarda çalışır mı? Discover+ Global eSIM işlevleri, eSIM'i destekleyen ve ağ kilidi açık olan tüm cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışır.

Herhangi bir sorunuz varsa destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

İlgili sorular

Diğer konular

Hâlâ yardıma ihtiyacınız var mı?

Bize ulaşın, müşteri destek ekibimiz kısa sürede size geri dönecektir.
Bize mesaj gönderin
Telif Hakkı Airalo © 2021
  • x